Procedrūra Aprašymas
Kosmetinė molio nauda pasižymi tuo, kad jis lyg kempinė sugeria odos paviršiuje esančius nešvarumus, riebalus, ištraukia kenksmingąsias medžiagas ir vietoj to odą praturtina savo gydomosiomis savybėmis.

Molis labai tinka odai su užterštomis poromis, nes jas išvalo ir sutraukia, taip pat rekomenduojamas tai, kurią vargina spuogai, nelygumai, įvairūs sudirgimai. Jį gali naudoti ir riebios, ir sausos odos savininkės, tik pastarosiomis tai daryti reiktų rečiau ir trumpiau. Kadangi molis skatina kraujo apytaką, aprūpina ją deguonimi, jis puikiai lygina smulkias raukšleles, gaivina, balina, tonizuoja.
1. Veido prausiklis.
Nedideliame indelyje (tik ne metaliniame!) praskieskite molį geriamuoju vandeniu iki blynų tešlos tirštumo ir palaikykite apie 20 minučių. Po šio laiko molis „aktyvizuojasi“ ir tampa nepaprastai veiksminga kosmetikos priemone. Lyg skystuoju muilu plaukite juo veidą (galite ir kūną) lengvai masažuodamos kelias minutes. Atsargiau ypač sausos odos savininkės – molis sugeria viską, ką randa ant veido, tad mėgaukitės juo trumpiau arba rečiau.

2. Valomoji veido kaukė.
Paruošimo principas toks pats kaip ir prausiklio. Pagamintą molio ruošinį storai užtepkite ant veido ir palikite 10-15 min. Ypač tinka odai su išsiplėtusiais kapiliarais, turinčiai uždegimų, spuogelių, užsiteršusių porų. Nuvalę kaukę dar drėgną odą patepkite nerafinuotu šalto spaudimo kosmetiniu aliejumi.

3. Plaukų kaukė.
Tokiu pat būdu paruoškite atitinkamą kiekį molio plaukams. Gauta mase gerai įtrikite galvos odą, ištepkite plaukus. Į mišinį galite įplakti ir kiaušinio trynį – kaukė bus dar veiksmingesnė. Po 20 min. nuplaukite. Pastebėsite, kad molis labai gerai išplauna visus nešvarumus (galima nebenaudoti šampūno), stiprina plaukus, gydo galvos odą, apsaugo nuo slinkimo ir lūžinėjimo.

Molio naudojimo būdų yra ir daugiau. Kiti jį pila į vonias, net geria. Molis ir vanduo – tai tik pradžia, nuo kurios galima sukurti visą grožio istoriją.
Molis turi antibakterinį poveikį. Jo kaukės mažina uždegimus, pašalina sudirginimus. Padeda greitai užgydyti spuogus. Epidermį prisotina mineralais. Jo nuopelnų sąrašą galima pratęsti. Atstato plaukus. Gydant seborėją, pašalina galvos odos riebalų perteklių. Saugo nuo plaukų slinkimo. Apskritai, gydomieji ir kosmetiniai tikslai čia greta vienas kito.