Receptai su žaliuoju moliu

Žaliasis molis ypač populiarus veido kaukių gamyboje. Dėl savo savybių jis puikiai subalansuoja odos riebalų pasiskirstymą, drėkina išsausėjusią odą ir šalina toksinus iš odos, šalina blizgesį, padeda išsaugoti odos jaunystę ir grožį. Gausu įvairių mineralų - oksidų, magnio, kalcio, kalio, dolomitų, silicio, fosforo, silikono, vario, seleno.

Žaliasis molis tinka riebiai ir mišriai odai, taip pat riebiai galvos odai, padeda sutraukti poras, gerina riebalų liaukų funkciją ir tonizuoja. Puikus įrankis kovoti su pleiskanomis.

Kaip naudoti?

Žaliasis molis naudojamas sumaišius jį su vandeniu ar gėlių vandeniu. Skysčių reikia pilti tiek, kad molis taptų malonios ir vientisos konsistencijos košele. Jeigu oda ar plaukai labai sausi, rekomenduojama papildomai įpilti augalinio nerafinuoto aliejaus - simondsijų (jojobos), saldžiųjų migdolų, avokadų ar argano.

Kaukė normaliai odai
Į gautą molio košelę  įpilkite pusę arb. šaukštelio Kviečių gemalų aliejaus ir viską sumaišykite. Taip pat galima įlašinti 1-3 lašus Levandų eterinio aliejaus. Laikyti ant odos 10 min.

Kaukė sausai odai
Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus Dedešvos užpilo, pusę arbat. šaukštelio Erškėtuogių arba Agurklės aliejaus, viską sumaišykite. Galima įlašinti 1-3 lašus Sandalmedžio eterinio aliejaus. Laikyti ant odos 5 min.


Kaukė riebiai odai
Į gautą molio košelę įpilkite šaukštą natūralių Citrinos arba Greipfrutų sulčių, viską sumaišykite. Taip pat galima naudoti Citrinų eterinį aliejų (1-3 lašai). Laikyti ant odos 10 min.

Kaukė kaklui
Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus Sojų pieno. Galima įlašinti Sandalmedžio eterinio aliejaus (1-3 lašus). Laikyti ant odos 15 min. Kaklo oda bus sudrėkinta gaus elastingumo.

Kaukė krūtinės sričiai

Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus šalavijų lapų užpilo. Galima įlašinti Rožių ar Ylang-Ylang eterinio aliejaus (1-3 lašus) . Laikykite ant odos 10-20 min. Suteiks krūtinei stangrumo..

Kaukė sėdmenų sričiai
Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus Svarainių ar Obuolių sulčių, Vynuogių kauliukų aliejaus (1 šaukštelis), viską išmaišykite. Galima įlašinti 1-3 lašus Rozmarino eterinio aliejaus. Laikykite ant odos 10-20 min. Sėdmenys įgaus stangrumo.

Kaukė nuo strijų
Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus Morkų sulčių, 1 arb. šaukštelį Vynuogių kauliukų aliejaus, 1 šaukštelį Avokadų aliejaus, viską išmaišykite. Galima įlašinti 1-3 lašus Melisos eterinio aliejaus. Laikykite ant odos 10-20 min.

Kaukė celiulitui naikinti
Į gautą molio košelę įpilkite 1 arb. šaukštelį Saldžiųjų Apelsinų eterinio aliejaus, viską išmaišyti. Laikykite ant odos 10-20 min. Oda taps akivaizdžiai lygesnė.

Kaukė nugarai
Į gautą molio košelę įpilkite 2 šaukštus Kalninės Arnikos lapų ir žiedų užpilo. Galima įlašinti Cinamono arba čiobrelio eterinio aliejaus (1-3 lašus). Atsipalaiduokite.

Toksinus šalinanti – liekninanti vonia
3-4 saujos Molio šilto vandens vonioje, keletas lašų Kipariso ir Kadagio eterinio aliejaus. Greitai ir lengvai ištirpęs molis odai suteiks minkštumo ir švelnumo
.